You are currently viewing #WeekendowaGra – podsumowanie gier kontrolnych

#WeekendowaGra – podsumowanie gier kontrolnych

Pierwszy piłkarski weekend w przygotowaniach do nowego sezonu za nami. Przez ostatnie dni swoją formę na tle przeciwników sprawdzali Juniorzy Starsi, Juniorzy Młodsi oraz Trampkarze Starsi. Łącznie przez 3 dni zostało rozegranych 6 spotkań towarzyskich.

Juniorzy Starsi w pierwszym sparingu po powrocie do treningów podejmowali w sobotę seniorów z Klasy Okręgowej, Tanowie Tanowo. Spotkanie odbyło się w Tanowie, a rezultat po końcowym gwizdku arbitra wynosił 4:4. Co więcej trzeba stwierdzić, że to zespół z Tanowo musiał dwukrotnie gonić SALOSiaków. Bramki dla Juniorów Starszych zdobyli Jakub Milanowski oraz hat-trickiem popisał się Aleksander Krasiński.

„W pierwszym naszym sparingu chcieliśmy sprawdzić swoją obecną formę oraz realizować nasze założenia taktyczne, które doskonaliliśmy podczas ostatnich treningów. Musze powiedzieć, że z większości przebiegu meczu jestem zadowolony, ale od razu wyszły elementy, nad którymi z pewnością będziemy musieli jeszcze mocno popracować.” – mówił o meczu trener Bartłomiejczyk

W sobotę swój mecz rozegrała druga drużyna Juniorów Młodszych, ich przeciwnikiem byli zawodnicy Future FC Szczecin. W tym spotkaniu niestety musieliśmy ulec wyższości przeciwnika, przegrywając spotkanie 4:6. W zespole SALOSu wystąpili głównie zawodnicy z rocznika 2005, mierząc się z zawodnikami urodzonymi od 2003 do 2006 roku. Bramki dla naszego zespołu zdobyli dwukrotnie Jakub Lewandowski i swoje trafienie dorzucił Aleksander Michałeczko, zaś czwarta bramka była samobójczym trafieniem. Następnego dnia pierwszy zespół zmierzył się z seniorami Aquilii Szczecin. W tym meczu padł wysoki remis, 4:4, a na listę strzelców wpisywali się Dominik Mazurkiewicz, Marcel Lachowicz i Nikodem Bunik oraz podobnie jak w drugiej drużynie, kolejne trafienie było samobójcze.

„Kultura gry i umiejętności indywidualne zdecydowanie po naszej stronie . Wszystkie bramki zostały stracone po indywidualnych błędach w defensywie. Godna uwagi akcja jest zdobyta przez nas 3 bramka gdzie po kilku podaniach z pierwszej od obrony do ataku piłka została dograna z boku do wbiegającego napastnika który uderzeniem z pierwszej piłki nie dał szans na obronę bramkarzowi .Dla większości był to pierwszy sprawdzian w okresie przygotowawczym . Całość spotkania można określić mianem meczu bez historii , ciężko więcej na jego temat powiedzieć.” – mówił o meczu z Future, trener Jakub Bogdanowicz

Trampkarze Starsi to ostatnia grupa wiekowa jaka grała w miniony weekend. W sobotę trener Kujawski wraz ze swoim zespołem wybrał się do Legnicy, aby zmierzyć się z miejscową Miedzią. Mecz ten zakończył się porażką naszego zespołu 1:2. Bramkę dla Trampkarzy zdobył zawodnik testowany. Następnego dnia nie było chwili na odpoczynek, na Trampkarzy Starszych czekał trójmecz z Arkonią Szczecin U14 oraz FASE Szczecin U14. Ta rywalizacja także nie była ostatecznie po naszej stronie, gdzie w obydwu meczach ulegliśmy rywalom. Z Arkonią Szczecin przegraliśmy 0:1, natomiast z FASE Szczecin 2:3, a strzelcami byli Julian Ganschow i zawodnik testowany.