You are currently viewing #WeekendowaGra – podsumowanie minionego tygodnia

#WeekendowaGra – podsumowanie minionego tygodnia

W ubiegłym tygodniu byliśmy świadkami wielu wydarzeń z udziałem SL SALOSu Szczecin. Niemalże przez cały tydzień rozgrywane były sparingi, trójmecze i turnieje. Zapraszamy na krótkie podsumowanie minionego grania.

Juniorzy Starsi w niedzielę rozegrali ostatni swój mecz kontrolny przed inauguracją Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych. Przeciwnikiem naszego Stowarzyszenia był seniorski zespół Wołczkowo-Bezrzecze, na co dzień grający w A Klasie. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem SALOSu 4:2 po bramkach Tomasza Czubak, Jakuba Milanowskiego, Aleksandra Krasińskiego i Pawła Krzemieniewskiego.

„Początek spotkania nie był naszym najlepszym momentem i trzeba tu oddać przewagę drużynie przeciwnej. Popełnialiśmy dość widoczne błędy, które doprowadziły do utraty dwóch bramek. Pomimo tego nasz zespół do końca walczył. W drugiej połowie zaczęły być realizowane nasze przedmeczowe założenia, dzięki czemu mogliśmy cieszyć się z czterech zdobytych bramek. Po tym meczu wiemy nad czym musimy jeszcze popracować przed inauguracją z wymagającym przeciwnikiem, jakim jest Bałtyk Koszalin.”

Dzień wcześniej, w sobotę, Trampkarze Starsi również rozegrali ostatni mecz towarzyski przed zbliżającym się startem ligi. Przeciwnikiem zespołu U15 byli rówieśnicy z Gorzowskiego Centrum Piłkarskiego Gorzów. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem SALOSu 5:2. Trampkarze Starsi zainaugurują rozgrywki ligowe w najbliższą niedzielę przeciwko Chemikowi Police.

” W ostatnim meczu podejmowaliśmy gorzowskich przyjaciół,  dosyć nerwowy początek obu zespołów nie zapowiadał wielu bramek. W dalszej części meczu wykorzystując błąd bramkarza strzelamy pierwszą bramkę, co daje dużo luzu  naszym zawodnikom, a do przerwy dokładamy jeszcze 4 gole. Druga połowa zdecydowanie rozluźniła już naszych zawodników, co niestety wpłynęło negatywnie na całą ocenę spotkania.”

O rok młodsi koledzy z rocznika 2007 mają za sobą dwa mecze kontrolne. Najpierw w środę mierzyli się z Akademią Piłkarską Pogoń Szczecin, gdzie ulegli rywalom 1:10, a w niedzielę podejmowali Bałtyk Koszalin. Mecz ten zakończył się zwycięstwem 4:2. W meczu z AP Pogoń Szczecin doszło niestety do przykrego incydentu. Zawodnik SALOSu, Marcin Ashuryk, podczas jednego ze starć złamał rękę i został odwieziony do szpitala. Marcinowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i czekamy na jego powrót.

”Przewaga Portowców od pierwszego gwizdka była znacząca. Wynik 1: 10 pokazuje jak wiele pracy jeszcze przed Nami, aczkolwiek chłopcy zostawili dużo serca i ambicji na boisku i za to należą im się wielkie brawa. W niedziele nasi chłopcy z rocznika 2007 rozegrali sparing z Bałtykiem Koszalin i zwyciężyli 4:2 . Mecz był wyrównany z wieloma akcjami ofensywnymi pod obiema bramkami. Należy się pochwała dla całego zespół za wykonywane założenia taktyczne i za włożony wysiłek w mecz. Naszym chłopakom gratulujemy!!! TYLKO SALOS!!!”

W niedzielę rocznik 2010 wziął udział w mini-turnieju towarzyskim na obiektach Juniora Police. W turnieju nasi chłopcy mieli okazję sprawdzić się na tle takich przeciwników jak: gospodarz Junior Police, Football Factory Przecław i Warta Gorzów.

„Serdeczne podziękowania za zaproszenie dla Juniora Police, za dobrą atmosfera i świetne warunki do współzawodnictwa. Drużyna zawodników Salosu Szczecin zebrała kolejne doświadczenia, które wpłyną na rozwój młodych adeptów futbolu. Brawa dla wszystkich zawodników.”

0