You are currently viewing Podsumowanie rozgrywek ligowych i turnieju WB Cup

Podsumowanie rozgrywek ligowych i turnieju WB Cup

W miniony weekend sporo się działo, trzy zespoły SALOSu Szczecin zainaugurowały swoje rozgrywki oraz dwa roczniki wzięły udział w towarzyskich turniejach piłkarskich. Zapraszamy na podsumowanie weekendowego grania z udziałem naszego Stowarzyszenia.

Zacznijmy od soboty, gdzie o godzinie 10:00 podopieczni trenera Sebastiana Rzymskiego w pierwszej kolejce nowego sezonu podejmowali Akademię Piłkarską Pogoń Szczecin w ramach Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy Młodszych. Pogoda w ten dzień nie sprzyjała, lało jak z cebra, jednakże zaangażowania nie można było nikomu zabrać. SALOS za sprawą strzelonej bramki przez Mateusza Albrechcińskiego już w 3 minucie meczu, wyszedł na prowadzenie. Pomimo bardzo dobrej postawy naszych trampkarzy, z czasem do głosu zaczęli dochodzić goście przechylając losy spotkania na własną korzyść. Niestety ostatecznie spotkanie zakończyło się porażką 1-7.

Tego samego dnia roczniki 2010 i 2011 wzięły udział w turniejach towarzyskich WB Cup. Orlik Starszych trenera Przemysława Grabickiego po ciężkim boju ostatecznie wygrał turniej, natomiast o rok młodsi chłopcy pod wodzą trenera Łukasza Stańskiego zamykali podium na 3 miejscu.

„Warunki wyśmienite do gry, boiska i aura sprzyjała w tym dniu Naszym zawodnikom, którzy w turnieju stanęli na najwyższym podium. Pochwały dla  całej drużyny. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany zawodnik SALOSu Szczecin Roland Bas.” – skomentował turniej trener Grabicki

Następnego dnia czekały nas mecze z udziałem Trampkarzy Starszych oraz Juniorów Starszych. Rocznik 2006 prowadzony przez trenera Przemysława Kujawskiego zainaugurował rozgrywki WLT Starszych przeciwko Chemikowi Police na własnym obiekcie. Po pełnej dominacji naszego Stowarzyszenia, SALOS ostatecznie pokonał Chemik aż 12:0 a na listę strzelców wpisywali się: 3x Julian Ganschow, 3x Franciszek Stańczyk, 2x Kacper Różycki, 2x Oskar Pawlaczyk i po jednej bramce dodali Karol Maszało oraz Adrian Kmieciak

Godzinę później, bo o 17:00 w Koszalinie na Juniorów Starszych trenera Bartosza Bartłomiejczyka, czekała inauguracja Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych z miejscowym Bałtykiem. Spotkanie nie najlepiej zaczęło się dla SALOSu, gdyż w pierwszej minucie meczu gospodarze wyszli już na prowadzenie. Po przerwie z wielką wiarą we własne możliwości Juniorzy Starsi zdołali wpakować Bałtykowi trzy bramki (dwukrotnie Aleksander Krasiński oraz z rzutu karnego Jakub Milanowski), które okazały się zwycięskimi trafieniami. Tuż przed końcem spotkania Bałtyk zdołał zdobyć bramkę kontaktową, ale ostatecznie po meczu na trudnym terenie SALOS przywozi do Szczecina 3 punkty.

„Mecz odbywał się na bardzo dobrym poziomie. Szybka piłka miała swoje zalety. Mówiąc obiektywnie mecz przez większość czasu był wyrównany i z pewnością należą się brawa dla chłopaków, że pomimo straconej bramki na samym początku meczu, nie zwiesili głowy i się nie poddali, tylko zacisnęli zęby i pokazali swój charakter. Jestem bardzo zadowolony z naszej gry i z postawy całego zespołu, także chłopców, którzy nie mieli okazji wejść na boisku, ponieważ cała kadra liczy się tak samo, niezależnie od pełnionej roli. Teraz czeka nas kolejny trudny sprawdzian, mecz u siebie z Błękitnymi Stargard, gdzie będziemy chcieli wciąż prezentować swoją grę, która pokazaliśmy na Bałtyku.” – ocenił spotkanie trener Bartłomiejczyk.


SALOS Szczecin U14 1-7 AP Pogoń Szczecin U14

SALOS Szczecin U15 12-0 Chemik Police U15

Bałtyk Koszalin U19 2-3 SALOS Szczecin U19

SALOS Szczecin U14 v AP Pogoń Szczecin U14
Fot.: K.Albrechcińska
SALOS Szczecin U11 – WB Cup
Fot.: P.Grabicki
Bałtyk Koszalin U19 v SALOS Szczecin U19
Fot.: M.Pajkowski