You are currently viewing Podsumowanie piłkarskiego weekendu 29.08-30.08

Podsumowanie piłkarskiego weekendu 29.08-30.08

Weekend kolejnych ligowych zmagań jest już za nami. W minioną sobotę i niedzielę zespoły od Juniora Starszego do Trampkarza Młodszego rywalizowały w rozgrywkach ligowych ZZPN oraz drużyna rocznika 2010 wzięła udział w turnieju towarzyskim.

W sobotę już o godzinie 11:00 Juniorzy Starsi trenera Bartosza Bartłomiejczyka rozegrali II kolejkę Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych. W drugim meczu rozgrywanym w Szczecinie, przeciwnikiem naszego Stowarzyszenia byli Błękitni Stargard. W pierwszej kolejce nasz rywal zremisował u siebie z Vinetą Wolin, natomiast SALOS na wyjeździe pokonał Bałtyk Koszalin. W drugiej kolejce górą okazał się nasz zespół, który pewnie pokonał Błękitnych 3-1 po bramkach Mateusza Jakubowskiego, Patryka Michałeczko oraz Tomasza Czubak.

„Cieszymy się z drugiego zwycięstwa i dobrego wejścia w sezon, takie mecze i takie wyniki działają bardzo pozytywnie na cały zespół. Jednak trzeba stwierdzić, że w tym meczu sami sobie kopaliśmy dołki poprzez niepewne zagrania, które otwierały drogę do bramki dla Błękitnych. Z pewnością po dogłębnej analizie skupimy się na naszych błędach, aby wyeliminować je w jak największym stopniu.” – mówił o meczu trener Bartłomiejczyk

Juniorzy Młodsi trenera Adriana Gellera, dzień później grali w Policach z miejscowym Chemikiem. Podobnie jak Juniorzy Starsi, tak samo Juniorzy Młodsi do kolejnego meczu podchodzili po wygranej w poprzedniej kolejce z Błękitnymi Stargard. W trzeciej kolejce w ramach WLJ Młodszych podopieczni trenera Gellera pewnie pokonali Chemik Police, wygrywając 5-1. Bramki dla SALOSu zdobywali: dwukrotnie Ciszewski, Busse, Lachowicz oraz Grzeliński.

Drugi zespół Juniorów Młodszych prowadzony przez trenera Jakuba Bogdanowicza także rozegrał drugą kolejkę. W sobotę druga ekipa JM podejmowała u siebie drugi zespół Błękitnych Stargard. Mecz zakończył się bramkowym remisem 2-2, a na listę strzelców dla SALOSu wpisywali się Jan Rychlewki i Aleks Ostrowski.

Mecz pierwszego zespołu Trampkarzy Starszych trenera Przemka Kujawskiego był trzecim i ostatnim meczem w sobotę. Trampkarze Starsi naszego Stowarzyszenia w tej kolejce mierzyli się z zespołem ISF Pogoń Barlinek. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem SALOSu 6-1 po bramkach w dublecie Franka Stańczyka, Jakuba Kołodziejskiego oraz Karola Maszało.

Drugi zespół Trampkarzy Starszych dzień później podejmował u siebie Future FC Szczecin, gdzie z meczu zwycięsko wyszli nasi zawodnicy, pewnie i wysoko pokonując rywala, aż 18-1.

W ramach trzeciej kolejki WLT Młodszego, w niedzielę zespół prowadzony przez trenera Sebastiana Rzymskiego rozgrywał meczu u siebie przeciwko BAF Barlinek. Niestety spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny przyjezdnej 2-3, a bramki w pocie czoła dla nas strzelali Michał Biedruna i Dominik Szymański.

Podobnie w sobotę, rocznik 2010 był najmłodszym zespołem reprezentującym SALOS Szczecin we wszystkich rocznikach. Drużyna prowadzona przez trenera Przemysława Grabickiego rozegrała, aż 7 spotkań w ramach towarzyskiego turnieju organizowanego przez Junior Police

„Salosiaki rozegrali 7 spotkań po 12 min.na  obiektach ze sztuczną nawierzchnią pod balonem Juniora Police. Kolejna okazja do zdobywania doświadczeń z wymagającymi przeciwnikami. Ogromne brawa dla Naszych zawodników za zaangażowanie i grę do „ostatniej minuty”” – mówił trener Grabicki

Przypominamy, że dziś o godzinie 17:30 Juniorzy Młodsi w ramach czwartej kolejki zagrają u siebie ze Świtem Szczecin. Spotkanie odbędzie się na obiekcie przy ul. Tenisowej 38.

SALOS Szczecin U19 3-1 Błękitni Stargard U19

SALOS Szczecin r.2010