You are currently viewing Inauguracja Okręgowej Ligi Juniorów Młodszych!

Inauguracja Okręgowej Ligi Juniorów Młodszych!

W sobotę zawodnicy z rocznika 2006 zainaugurowali rozgrywki w starszej kategorii wiekowej w Okręgowej Lidze Juniorów Młodszych w starciu z Błękitnymi Pniewo.

Od rundy wiosennej Nasi Trampkarze Starsi oprócz gry w WLTS, zostali dodatkowo przeniesieni do starszej kategorii wiekowej Junior B1. Dodatkowo dwóch zawodników z rocznika 2006 zagrali w ostatniej kolejce w Wojewódzkiej Lidze Juniorów Młodszych przeciwko Bałtykowi II Koszalin. 

„Przesunęliśmy chłopaków do starszej kategorii wiekowej, aby zapewnić im jak najlepszy rozwój. Trzeba zaznaczyć, że teraz chłopcy z rocznika 2006 nie graje jedynie ze starszymi o rok przeciwnikami, ale również o dwa lata. W celu rozwoju i ogrywania się na tym szczeblu musimy teraz mierzyć się z silniejszymi, mocniejszymi i wyższymi przeciwnikami. Uważam, że przyniesie to progres w rozwoju naszych zawodników.” – mówił trener Kujawski.

W pierwszej kolejce rundy wiosennej Okręgowej Ligi Juniorów Młodszych, zawodnicy Naszego Stowarzyszenia mierzyli się z Błękitnymi Pniewo. To właśnie goście jako pierwsi objęli prowadzenia w tym meczu, ale zawziętość i chęć zwycięstwa spowodowały, że rocznik 2006 SALOSu Szczecin wziął się mocno do roboty, wychodząc na prowadzenie. Do przerwy prowadziliśmy 4:2.

Po przerwie miał miejsce festiwal bramek, w którym SALOS zdołał zdobyć jeszcze 7 bramek, wygrywając ostatecznie 11:2, a na listę strzelców wpisywało się, aż siedmiu zawodników rocznika 2006. W przyszły weekend pierwszy zespół grający w Okręgowej Lidze Juniorów Starszych wybierze się do Wolina na mecz z Vinetą, natomiast drugi zespół w Wojewódzkiej Lidze Trampkarzy Starszych zmierzy się z Pogonią Barlinek.