You are currently viewing [2011 II] Football Factory Cup!

[2011 II] Football Factory Cup!

Upalna pogoda przywitała w sobotę uczestników turnieju Football Factory Cup, rozgrywanego na boiskach w Przecławiu. Naszym SALOSiakom z rocznika 2011, przyszło zmierzyć się m.in z Pogonią Szczecin, Gwardią Koszalin, Koralem Mostkowo, Gavią Choszczno czy drużyną z Niemiec – SSV Einheit Perleberg. Jednak najtrudniejszym przeciwnikiem okazał się żar lejący się z nieba. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania, przygotowując dla uczestników „kurtynę wodną” oraz rozdając dodatkowo wodę w butelkach.

Trener Marcin Domżal: „Początek turnieju nie był wymarzony dla naszej drużyny, dwa pierwsze mecze to nieznaczne wygrane przeciwników. Piłka podskakiwała na nierównościach, a to sprawiało problemy naszym zawodnikom, którzy starali się cierpliwie konstruować akcje od obrony. Potrzebowaliśmy właśnie tych dwóch meczów, aby oswoić się z boiskiem i wyciągnąć wnioski z pechowego początku. Kolejne 4 mecze to zwycięstwa SALOSu w porywającym stylu. Imponował w „czytaniu gry” i odbiorze  Ignacy Lipski, który zdobył też „bramkę turnieju” strzelając bramkę z połowy boiska! Skutecznie wykańczał akcje Wiktor Pieńkowski, a dyrygentem środka pola został nasz N’Golo Kante czyli Filip Żukowski. Cała drużyna pokazała charakter, podnosząc się po nieudanym początku. Zajmujemy ostatecznie 3 miejsce w turnieju, brawo SALOSiaki!!!