You are currently viewing Obóz Trampkarzy w Słubicach

Obóz Trampkarzy w Słubicach

Trampkarze SALOSu Szczecin, zespoły roczników 2007 i 2008, przebywają na obozie sportowym w Słubicach, gdzie przygotowują się do nowego, nadchodzącego sezonu. 

W czasie obozu, zawodnicy Naszego Stowarzyszenia mieli multum wydarzeń i to nie tylko sportowych. Trampkarze SALOSu wybrali się na wycieczkę po Słubicach, wzięli udział w warsztatach dotyczących social mediów, grali mecze kontrolne oraz integrowali się w różnych grach i zabawach, turnieju Funinio, a także ciężko pracowali podczas porannych rozruchów i treningów piłkarskich

Wycieczka po Słubicach
Podczas obozu zaplanowano wycieczkę po Słubicach, zawodnicy SALOSu odwiedzili m.in Most Graniczny i Pomnik Wikipedii, na której uczestnicy obozu mieli okazje poznać historie Słubic i okolicy

Warsztaty z zagrożeń związanych z nadmiernego korzystania z telefonu oraz z mediów społecznościowych
Warsztaty zostały przeprowadzone przez księdza SL SALOSu Szczecin, na co dzień doświadczonego nauczyciela i pedagoga w Szkole Towarzystwa Salezjańskiego w Szczecinie oraz panią Martę Borowiec W pierwszej części została przeprowadzona prezentacja na temat fonoholizmu i jego skutków. 

Słówko wieczorne
Codziennie na zakończenie dnia, uczestnicy obozu brali udział w „Słówku wieczornym”, który podsumowywało miniony dzień oraz przekazywane były wartości m.in. przez Prezesa Ks. Tadeusza Balickiego

Obozowy turniej w siatkówkę
Uczestnicy turnieju dobrani zespołami zostali podzieleni na dwie grup rywalizowali systemem ,,każdy z każdym.” Po rozgrywkach grupowych cztery najlepsze zespoły awansowały do pucharowej części turnieju gdzie wygrywający przechodził dalej. Najlepsze trzy zespoły otrzymały nagrody. Turniej odbywał się na terenie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

Wieczorne gry i zabawy integracyjne
Gry rekreacyjne odbywały się po kolacji na boiskach Słubickiego Ośrodka Sportu i rekreacji. Podczas wieczornych gier dominowała piłka nożna. Zawodnicy sami dobierali sobie zespoły Wygrywający zostawał na boisku a przegrany zmieniał się z kolejnym zespołem. Wieczorne gry obywały się bez bez ingerencji trenerów.

Poranne ćwiczenia gimnastyczne
Poranne ćwiczenia odbywały się na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i rekreacji. Poranne ćwiczenia odbywały się w formie rozbiegania oraz ćwiczeń kształtujących, stabilizacji, funkcjonalnych, strechingu statycznego i dynamicznego. Poranna gimnastyka miała za zadanie aktywować aparat ruchu uczestników na cały dzień.

Turniej Funinio
Uczestnicy zostali podzieleni na zespoły liczące po 4 zawodników. Zespoły rozegrają rozgrywki w czterech grupach. Najlepsze dwa zespoły awansują do rundy finałowej. Pozostałe zespoły także będą rozgrywać spotkania o dalsze miejsca. Gra odbywa się 3×3 ze zmianą zawodnika po strzelonej bramce. Strzał do bramki z wyznaczonej strefy.

Mecz Trampkarzy Młodszych z Polonią Słubice
Trampkarze młodsi przebywający aktualnie na zgrupowaniu w Słubicach zmierzyli się z zespołem miejscowej Polonii. Cały mecz odbył się na bardzo wysokiej intensywności oraz obfitował w wiele składnych akcji oraz bramek z obu stron. Końcowy rezultat to 5:4 dla drużyny Polonii.

Sparing z drużyną Polonii był dla nas testem, który miał ocenić funkcjonowanie elementów, nad którymi pracowaliśmy na na dotychczasowych treningach podczas obozu. Przez większą część spotkania drużyna realizowała nakreślone założenia w sposób niemalże idealny. W późniejszych fazach meczu dało o sobie znać zmęczenie wynikające z intensywnej pracy na obozie, czego można było się spodziewać, a co za tym idzie jakość naszych działań spadła. Jestem bardzo zadowolony z postępów drużyny w aspektach, nad którymi do tej pory skupialiśmy się podczas zgrupowania i wiem, że możemy zacząć dokładać do tego kolejne cegiełki w drugiej części obozu.