🏆 Wojewódzka Liga Młodzika Młodszego D1 (2010)
🗓 13.11.2021 r.
🏟 Ul. Tenisowa 38

✔️ SALOS SZCZECIN – GWARDIA KOSZALIN 2:2

🗣 Trener Przemysław Grabicki: Zawodnicy młodzika młodszego rozegrali dobry mecz z wiceliderem rozgrywek Gwardią Koszalin. Mecz zakończył się remisem 2:2 bramki dla SALOSu Szczecin zdobył Ignacy Dyba⚽⚽. W 8 minucie meczu tracimy gola po stałym fragmencie gry. Brak koncentracji i błąd w kryciu przy rzucie rożnym spowodował utratę gola. Drużyna realizowała zadania i z determinacją dążyła do wyrównania meczu. Skuteczny pressing w strefie niskiej przeciwnika przyniósł efekt w postaci wielu sytuacji pod bramką Gwardii Koszalin. W 10 minucie po akcji w bocznym sektorze boiska kończy dośrodkowaniem a następnie strzałem zza pola karnego w poprzeczkę, aktywnego Oskara Bednarka. W 20 minucie indywidualna akcja Ignacego Dyby zostaje powstrzymana faulem przed polem karnym. Poszkodowany oddaje celny strzał w „okienko” bramki i zdobywa gola dla SL Salos Szczecin. SALOSiaki nie odpuszczają i realizują wysoki pressing tworząc dogodne sytuacje pod bramką rywala. Drużyna przeciwna po raz kolejny fauluje przed polem karnym, ponownie do rzutu wolnego podchodzi Ignacy i zamienia stały fragment gry na kolejnego gola dając w 28 minucie meczu prowadzenie 2:1 dla gospodarzy, tym razem uderzając dołem. Do przerwy schodzimy z boiska mocno zbudowani i pewni optymizmu. Początek drugiej połowy to przewaga gości, którzy próbowali swojego szczęścia. Kolejny stały fragment lecz dla Gwardii, rzut rożny, po którym tracimy gola. Drużyna SL Salosu Szczecin rozpoczęła gonitwę o kolejnego gola. Kreowania gry w bocznych sektorach daje Nam sytuację zakończoną strzałem Dawida Kimli w słupek. Kolejne akcje Oskara Bednarka i Ignacego Dyby „sam na sam” z bramkarzem „Gwardzistów” nie znajdują drogi do bramki. Strzały z dystansu Rolanda Basa i Tymona Nowaka broni bramkarz przyjezdnego zespołu. Mecz w wykonaniu Naszego zespołu, uważam za dobry, zabrakło dzisiaj skuteczności, aby wykonać kolejną ulubioną „cieszynkę”. Zadawala mnie fakt, że chłopcy dają z siebie wszystko i coraz lepiej rozumieją grę. Czas, praca, cierpliwość, spokój może dać rozwój Naszym zawodnikom. Brawo SL Salos Szczecin.