You are currently viewing [JM 2006] Polish Talent Cup Jarocin 2021!

[JM 2006] Polish Talent Cup Jarocin 2021!

 
Od piątku do niedzieli zespół Juniorów Młodszych, składający się jedynie z zawodników urodzonych w 2006 roku, wziął udział w mocno obsadzonym turnieju Polish Talent Cup 2021 w Jarocinie.
 
Przez pierwsze dwa dni, SALOS rywalizował w rozgrywkach grupowych przeciwko Bałtykowi Gdynia, Canarinhos Skórzewo, Żyrardowianka Żyrardów, MOSiR Mińsk Mazowiecki oraz Escola Varsovia. W pięciu meczach w fazie grupowej juniorzy młodsi Naszego Stowarzyszenia zdobyli 12 punktów, przegrywając jedynie z Escolą Varsovia. To dało nam udział w ćwierćfinale.
 
W ostatni dzień turnieju rozegrana została faza pucharowa, gdzie w ćwierćfinale pewnie zwyciężamy z Górnikiem Konin i meldujemy się w półfinale. W przedostatnim meczu spotkaliśmy się z Olympiciem Wrocław. Pomimo szybko strzelonego gola i prowadzenia przez cały mecz, tracimy bramkę w doliczonym czasie gry z rzutu karnego.
 
O ostatecznym zwycięstwie w tym meczu musiała zadecydować seria jedenastek, w której lepsi okazali się zawodnicy z Wrocławia, a my musieliśmy zagrać o 3 miejsce z Polonią Warszawa. Niestety w ostatnim spotkaniu górą była Polonia, co spowodowało zajęcie 4 miejsca.
 
Trener Bartosz Bartłomiejczyk: „Bardzo dobry turniej, z mocną obsadą za nami. Uważam, że pomimo zajęcia 4 miejsca zaprezentowaliśmy się z bardzo dobrej strony, tworząc przez cały turniej kolektyw i prawdziwy zespół. W półfinale dostaliśmy świetną lekcję pod koniec spotkania, kiedy to w ostatnich minutach spowodowaliśmy rzut karny, z którego straciliśmy bramkę na wagę gry w finale. Takie sytuacje mają nas uczyć, abyśmy takich błędów nie popełniali wiosną w rozgrywkach ligowych. Patrząc z perspektywy czasu i minionego turnieju, uważam że tworzymy solidny zespół z chłopaków z rocznika 2006 i mówiąc otwarcie, możemy taką postawą, grać o najwyższe cele”