You are currently viewing [WLJM I] Wymagający mecz z Żakami II Szczecin!

[WLJM I] Wymagający mecz z Żakami II Szczecin!

 
Pierwszy zespół Juniorów Młodszych Naszego Stowarzyszenia w minioną sobotę rozegrał pierwszy mecz rundy rewanżowej w rundzie wiosennej przeciwko zespołowi Żaków II Szczecin. Mecz od samego początku był rozgrywany w pełni słońca, co mogło wpłynąć na dynamikę gry. Pomimo tego, Nasi Juniorzy potrafili wykreować sobie kilka bardzo ciekawych sytuacji bramkowych, w których zabrakło jedynie postawienia kropki nad „i”. Do przerwy obie drużyny na swoim koncie miały 0 bramek. Po krótkim odpoczynku, w drugiej części spotkania, na prowadzenie wyszli zawodnicy gospodarzy, co spowodowało gonitwę za punktami SALOSu. Nasi Juniorzy ewidentnie mieli jasny cel -3 punkty – i to de facto się udało. Najpierw za sprawą bramki samobójczej doszło do remisu, a pod koniec meczu, w 82’ minucie, powracający po kontuzji Ignacy Kwiatkowski, dał zwycięstwo SALOSowi. Niestety w tym spotkaniu mieliśmy smutny moment. W 15 minucie doszło do groźnego upadku Naszego zawodnika – Bartosza Walczaka, u którego po badaniach wyszło zwichnięcie ręki w stawie łokciowym. Bartkowi życzymy dużo zdrowia i szybkiego powrotu na boisko!
 
 Trener Bartosz Bartłomiejczyk: „Mecz bardzo wymagający dla Naszego zespołu, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Pogoda w tym dniu nie sprzyjała, co także wpływało na naszą dynamikę gry. Pomimo tego, jesteśmy bardzo zadowoleni, że chłopcy walczyli do samego końca, co odwdzięczyło się zwycięstwem w pocie czoła. Po meczu musieliśmy szybko wyciągnąć wnioski z naszej gry, z negatywów i pozytywów, aby jak najlepiej przygotować się na środowy, zaległy mecz z Bałtykiem Koszalin. Na koniec, chciałbym powiedzieć Bartkowi Walczakowi, że czekamy na niego, wszyscy jesteśmy drużyną chłopaku i zawsze możesz na Nas polegać. Pamiętaj ! Wrócisz silniejszy!”
 
Już w dniu jutrzejszym pierwszy zespół Juniorów Młodszych SALOSu, rozegra zaległą kolejkę z Bałtykiem Koszalin. Spotkanie odbędzie się na boisku przy ul. Tenisowej 38 o godzinie 18:00.
 
Działalność  Stowarzyszenie Lokalnego Salezjańskiej Organizacji Sportowej „SL SALOS ” w Szczecinie dofinasowana jest przez Gminę miasta Szczecin  w ramach Programu Wsparcia Sportu Amatorskiego    – Wspieranie Piłki Nożnej Wiosna 2022 Umowa  CRU Nr 22/0000434