You are currently viewing PIŁKARSKIE TURNIEJE NA POŻEGNANIE WAKACJI 2022  DLA DZIECI W WIEKU 5-13 LAT

PIŁKARSKIE TURNIEJE NA POŻEGNANIE WAKACJI 2022  DLA DZIECI W WIEKU 5-13 LAT

W ostatnich dniach wakacji zorganizowaliśmy trzy turnieje piłki nożnej dla dzieci w wieku 5-13 lat w których udział wzięło ponad 200 uczestników. Udział w turniejach był całkowicie darmowy i był otwarty dla wszystkich chętnych mieszkańców miasta Szczecina oraz województwa Zachodniopomorskiego w wieku 5-13 lat.
 
Dzięki temu stworzyliśmy możliwość rywalizacji sportowej oraz zabawy dla każdego dziecka bez względu na status materialny rodziców. Uczestnicy turniejów mieli okazje do rozwijania swojej pasji, porównania swoich umiejętności w sportowej rywalizacji w duchu Fair Play. Sportowa rywalizacja była dla nich również doskonałą okazją do wykształcenia niezbędnych cech w życiu dorosłego człowieka, np. odporności na stres, równowagi emocjonalnej, umiejętności psychicznej adaptacji do zmieniających się warunków.
 
Wszystkie turnieje zostały rozegrane na boiskach Szkoły Towarzystwa Salezjańskiego ul. Ku słońcu 124 w Szczecinie. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których były rozgrywane mecze w systemie „każdy z każdym” Następnie po rozegranych meczach w grupach został dokonany podział na nowe grupy pod względem umiejętności. Współzawodnictwo realizowane będzie zgodnie z przepisami rozgrywek ZZPN oraz z zasadami i w duchu „czystej gry” w odniesieniu do rywalizacji sportowej i pozasportowej. W turnieju nie było prowadzonych oficjalnych wyników.
 
Głównym celem organizowanych turniejów było stworzenie przyjaznego środowiska dla psychofizycznego rozwoju dzieci bez względu na ich poziom sprawności fizycznej oraz umiejętności sportowych. Poprzez udział w turniejach została zaspokojona potrzeba przynależności i akceptacji dzieci. Turnieje były doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów z rówieśnikami. Nastąpiła integracja dzieci z różnych środowisk.
 
Cały Projekt refundowany i organizowany jest dzięki wsparciu i dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki -Sportowe Wakacje+2022. Dofinansowanie projektu w kwocie – 80 000 zł, całkowita wartość – 106 760 zł