Rocznik 2006 Liga Młodzika

Dodano dn. 11 czerwca 2019 r.

Rocznik 2006

Za nami ostatnie mecze o punkty w rozgrywkach "Ligi Młodzika"
Podsumowując ubiegły sezon należy być zadowolonym z aspektów szkoleniowych, a więc przede wszystkim realizacji założeń jakie nakreślamy sobie do wykonania przed każdym sezonem, ucząc się ich i doskonaląc je na treningach, aby ostatecznie egzekwować je w meczach. Mimo często niekorzystnych wyników, w każdym meczu staraliśmy się grać otwartą piłkę, próbując dominować nad rywalem. Cały rok pracowaliśmy pod egidą hasła "Rozwój indywidualny, ponad drużynowy", w tym aspekcie najlepszym dowodem na naszą dobrą pracę jest wypromowanie dwóch zawodników do akademii klubu Ekstraklasy. Poniżej szczegółowe podsumowanie rozgrywek w poszczególnych grupach

GRUPA A
Miniona runda należała do najtrudniejszych w historii tego zespołu. Zmiany kadrowe i cała masa kontuzji sprawiły, że w każdym meczu musieliśmy rywalizować w niepełnym składzie. Patrząc pozytywnie, dzięki takiemu scenariuszowi, w rozgrywkach tych zagrało aż 23 chłopców, co pokazuje jak szeroką kadrą dysponuje nasz zespół. Finalnie z każdym rywalem potrafiliśmy punktować, z nikim nie odstawaliśmy w sposób znaczący, rywalizując jak równy z równym, dzięki czemu pozytywnie spoglądamy na rywalizację w przyszłym sezonie. Do najlepszych meczów jakie zagraliśmy w ostatnich miesiącach należy zaliczyć, niesamowicie otwarte, ofensywne starcie z Pogonią Szczecin, w którym mimo porażki, potrafiliśmy kapitalnie grać w piłkę na tle niepokonanego rywala. Wyróżnić trzeba również ostatni mecz, z wicemistrzem rozgrywek, drużyną AMF Szczecin, wygrane 4:1, w którym graliśmy niemal bezbłędnie.

GRUPA B
Na kolejkę przed końcem (do rozegrania pozostał mecz z Chemikiem Police) jesteśmy już pewni miejsca na podium, ze sporą przewagą nad miejscem trzecim. Mimo przeplatania meczów bardzo dobrych, po prostu średnimi, należy uznać postęp jaki poczynili chłopcy grający w tych rozgrywkach. Kilku z nich na pewno otrzyma swoją szansę przebicia się do rozgrywek ligi wyższej. Najlepszy mecz jaki mieliśmy okazję rozegrać w tej rundzie, to rywalizacja z Hanzą Goleniów. 35 stopni upału dawało się we znaki obydwu zespołom, rywal dwukrotnie wychodził na prowadzenie, a mimo tego byliśmy w stanie odwrócić losy meczu i wygrać 3:2, grając przede wszystkim w bardzo dobrym stylu. Mecz, który musimy oceniać negatywnie to spotkanie z Pomorzaninem Nowogard. Nasze lekceważące podejście do meczu sprawiło, że rywal zdobył swój pierwszy punkt w rozgrywkach.

Sezon ostatecznie oceniamy bardzo pozytywnie i z niecierpliwością czekamy na rywalizację w piłce jedenastoosobowej !