You are currently viewing Nowy sezon rozgrywkowy 2020/2021

Nowy sezon rozgrywkowy 2020/2021

Rozgrywki ligowe młodzieży i dzieci Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej rozpoczną się praktycznie za miesiąc czasu. Poznaliśmy dokładne terminarze na rundę jesienną dla zespołów od Juniora Starszego do Młodzika Młodszego.

Od 20 lipca wszystkie drużyny SL SALOSu Szczecin powracają do co każdy z nas uwielbia, czyli treningów, gry w piłkę nożną. Najstarsze roczniki będą miały niemalże miesiąc czasu, aby przygotować się do rozgrywek ligowych ZZPN.

Juniorzy Starsi pod wodzą trenera Bartłomiejczyka zainaugurują 22/23 sierpnia, Wojewódzką Ligę Juniorów Starszych w Koszalinie w spotkaniu przeciwko Bałtykowi Koszalin. Ten sam wyjazd w tym terminie czeka również Juniorów Młodszych prowadzonych przez duet Gellera-Bogdanowicz. Ponadto drugi zespół Juniorów Młodszych swoje rozgrywki rozpocznie w środę tj. 26 sierpnia, wyjazdowym starciem z Vinetą Wolin.

Oba zespoły Trampkarzy także swoje ligi zaczną 22/23 sierpnia. Rocznik 2006 trenera Przemysława Kujawskiego na starcie zmierzy się z Chemikiem Police na Stadionie Młodzieżowym przy ul. Tenisowej. Trener Sebastian Rzymski wraz ze swoim zespołem Trampkarza Młodszego w pierwszej kolejce nowego sezonu podejmować będzie Akademię Piłkarską Pogoń Szczecin.

Do boju w rozgrywkach ligowych trener Kujawski pośle również drugi zespołu Trampkarzy Starszych w Terenowej Lidze Trampkarzy. Na inaugurację 29/30 sierpnia przyjdzie im zmierzyć się z zespołem Future Szczecin.

Na koniec zostają młodsze roczniki występujące w kategorii Młodzika. Rocznik 2008 Michała Budzyńskiego podobnie jak zespół rocznika 2006 w nowych rozgrywkach wystawi dwa zespoły. Jedni będą grać w Wojewódzkiej Lidze Młodzika Starszego Grupie 1, zaczynając 29/30 sierpnia meczem z Akademią Piłkarską Pogoń Szczecin, natomiast drugi zespół wystąpi w grupie 2, a ligę zainaugurują podczas meczu z drugim zespołem Akademii Pogoni Szczecin

Młodzik Młodszy prowadzony przez nowego trener Grzegorza Starzyńskiego swoje zmagania w lidze rozpoczną najpóźniej. Rocznik 2009 podobnie jak nieco starsi koledzy, na starcie zmierzyć się będą musieli z zespołem Pogoni Szczecin, mecz odbędzie się 5/6 września.