You are currently viewing [2011] Mecz z Gwardią KoszaliN!

📅 16.10.2022
⚽/🏆 Młodzik Młodszy grupa 1
🆚 Gwardia Koszalin
🏟️ Koszalin

W meczu na szczycie tabeli, Salos Szczecin wyruszył w podróż do Koszalina. W niedzielny poranek na stadionie Gwardii mecz rozpoczął się od szybkiej straty bramki gości. Piłkę z rzutu rożnego wrzucił zawodnik z Koszalina, jednak ani obrońca, ani bramkarz nie przecięli dośrodkowania,
po czym piłka odbiła się od zawodnika Salosu i wpadła do bramki. Piłkarze gospodarzy dostali dodatkowej ochoty do gry i w całej pierwszej połowie widocznie przeważali, strzelając przy tym jeszcze dwa gole – jeden bardzo precyzyjny strzał z okolic “16stki” pod poprzeczkę, a drugi to kolejny niefortunny “swojak”. W drugiej połowie Salos wychodzi bardziej zmotywowany i narzuca swój styl gry, przy czym mocno atakuje i dochodzi do kilku dogodnych sytuacji strzeleckich, jednak bramkarz gospodarzy “zaczarował” bramkę i nie pozwolił pokonać się nawet w sytuacjach sam na sam. Pomimo, że to Salos był bliżej strzelenia bramki, to jednak gospodarze przeprowadzają kontrę po której ustalają wynik spotkania na 4:0. Tym samym Gwardia pozostaje niepokonana w lidze, a Salos notuje pierwszą porażkę.

Trener Adrian Gellera: Niedzielny mecz zaczął się dla nas od szybko straconego gola, co spowodowało, że drużyna Gwardii poczuła się bardzo pewnie i przeważała w pierwszej połowie.

My natomiast popełniliśmy kilka błędów indywidualnych, co goście zamienili na bramki.
Druga połowa wyglądała już inaczej, jednak trzeba pochwalić postawę bramkarza Gwardii nie pozwoliła nam nic “ustrzelić”. Jest to nasza pierwsza porażka w lidze, która nas wiele nauczyła. Jestem zadowolony z lekcji jaką dzisiaj dała nam Gwardia, która w pełni zasłużenie wygrała ten pojedynek.

Działalność SL SALOS Szczecin Dofinasowana jest przez Gminę miasta Szczecin w ramach „Programu Wsparcia Sportu Amatorskiego – Wspieranie Piłki Nożnej Jesień 2022”. Umowa nr WS-II.524.162.2022

Działalność SL SALOS Szczecin dofinansowana jest ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki  w ramach Programu Certyfikacji  PZPN dla Szkółek Piłkarskich Umowa nr 2022/DOT_CERT/ZPM/1076/S