Wspomnienia z DON Bosco Cup 2022!

W dniach 18 i 19 czerwca Stowarzyszenie Lokalne SALOS w Szczecinie organizowało wydarzenie pod nazwą Turnieje Don Bosco CUP.🏆 W turniejach udział wzięło łącznie blisko 600 zawodników i zawodniczek z województw Zachodniopomorskiego i Lubuskiego takie jak:😁
 
• Miejski Klub Sportowy Osadnik Myślibórz
• Miejski Klub Sportowy Ina Goleniów
• Klub Sportowy Arkonia Szczecin
• Klub Sportowy Błękitni Stargard
• Akademia Piłkarska Pogoń Szczecin
• Akademia Piłkarska Gwardia Koszalin
• Akademia Piłkarska Baltica
• Akademia piłkarska Kotwica Kołobrzeg
• Akademia Piłkarska Progres Gorzów
• Akademia Piłkarska Czarni Szczecin
• Akademia Piłkarska Football Arena
• Akademia Piłkarska Gavia Choszczno
• Akademia Piłkarska Ladies Football Academy
• Szkoła Mistrzostwa Sportowego FASE w Szczecinie
• Szkółka Piłkarska Funinio
• Szkółka Piłkarska Football Factory Przecław
 
Uczestnicy rozegrali w ciągu dwóch dni jednocześnie na 8 boiskach 🏟️przygotowanych zgodnie z unifikacją PZPN na obiektach MOSiR przy ul. Tenisowej w Szczecinie po jedenaście dwudziestominutowych spotkań. ⚽W turnieju zgodnie z dyrektywą Polskiego Związku Piłki Nożnej nie była prowadzona klasyfikacja końcowa, natomiast uczestnicy mogli w trakcie spotkań zdobyć tak zwaną NIEBIESKĄ KARTKĘ (sędzia w trakcie meczu mógł przyznać zawodnikowi „niebieską kartkę” za wyjątkowe zachowanie: ładna bramka, wyjątkową „cieszynkę”,obronę bramkarską, zachowanie fair play). 👍
 
Oprócz rywalizacji piłkarskiej zarówno dla uczestników jak i osób towarzyszących przygotowany został poczęstunek oraz dodatkowe atrakcje:
1. STREFA ZABAW – gdzie udostępnione zostały dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny i ścianki sprawnościowe.👌
 
2. STREFA WYZWAŃ w której znalazły się następujące zadania:💪
▶️„4 STRONY ŚWIATA” – zawodnik ustawiony w centrum pomiędzy 4 bandami na których umieszczone są semafory BlazePod. Zadaniem zawodnika jest w określonym czasie uderzyć piłką w bandę na której zapali się światło. Wygrywa Zawodnik który uzyska najwięcej „hitów” i uzyska najniższy średni wynik reakcji.
▶️„CELNE OKO” – zawodnik ustawiony w wyznaczonej strefie. Zadaniem zawodnika jest trafienie do bramki na której zaświecił się semafor. Semafory BlazePod umieszczone są na 3 bramkach. O każdym strzale zawodnik musi wrócić do strefy skąd zabiera piłkę i ręką uderzając w semafor ustawiony na pachołku uruchamia światło na kolejnej bramce. Wygrywa zawodnik który w wyznaczonym czasie trafi najwięcej razy do bramek.
▶️„ŚCIANA REAKCJI” – zawodnik ustawiony jest przed ścianą na której umieszczonych jest 5 semaforów. Zadaniem zawodnika jest jak najszybciej wyłączyć pod uderzając ręką w zapalony semafor. Wygrywa zawodnik który uzyska największa liczbę „hitów” i uzyska najlepszy średni czas reakcji.
▶️„MESSI” – wyzwanie polega na jak najszybszym pokonaniu wyznaczonego slalomu. Wygrywa zawodnik który pokona tor w najkrótszym czasie.
▶️FACE to FACE – zawodnicy mają za zadanie w jak najszybciej zgasić semafor uderzając w niego dłonią. Żeby dotrzeć do poda muszą wykonać skip bokiem przez ustawione płotki. Wygrywa zawodnik w bezpośredniej rywalizacji, który uzyska więcej „hitów”.
 
Współorganizatorami wydarzenia Don Bosco CUP były również następujące
 
1. PATRONI:
▶️Polski Związek Piłki Nożnej – Główny partner wydarzenia – inicjator rywalizacji „bez wyniku”
▶️Prezydent Miasta Szczecin – Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Szczecin – Pana Piotra Krzystka
▶️Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej – Patron sportowy wydarzenia
 
2. PATRON MEDIALNY
▶️Głos Szczeciński i portal GS24.pl
▶️Kurier Szczeciński – dziennik pomorza zachodniego
 
3. PARTNERZY
▶️KEEZA – producent i dystrybutor profesjonalnego sprzętu i odzieży sportowej zarówno dla zawodowców jak i amatorów niemal każdej dyscypliny sportu. Zapewnił uczestnikom turnieju wyjątkowe upominki, które rozdane zostaną na zakończenie rywalizacji,
▶️JBB BAŁDYGA – producent wędlin i kiełbas – odpowiedzialny za dostarczenie asortymentu na grilla dla uczestników
▶️7S HIGHT TECH – organizator strefy wyzwań turnieju Don Bosco CUP. W ofercie 7S High Tech znajdują się akcesoria i sprzęt sportowy, który uzupełnia ofertę sprzętu sportowego dostępnego na polskim rynku. Wyłączny dystrybutor w Polsce urządzeń BlazePod Flash Reflex.
▶️IMPEX – PHU IMPEX to firma ze Szczecina zajmująca się wynajmem, sprzedażą i skupem pojemników na odpady. Jest gwarantem nie tylko czystej gry na boisku ale i poza nim. Firma Impex ufundowała nagrody dla gości naszego turnieju, szczegóły przy stoisku ze słodkościami.
▶️AMBER SPORT – Sklep piłkarski prowadzi sprzedaż detaliczną oraz hurtową specjalistycznego sprzętu do piłki nożnej. Firma Amber ufundowała piłki, którymi grali uczestnicy podczas turnieju
 
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, sponsorom, rodzicom którzy razem tworzyli te Piłkarskie Święto💙🤍