You are currently viewing Sparkasse Cup U10

Sparkasse Cup U10

Zespół Orlika Młodszego 2013 ferie zimowe zakończył wyjazdem do Niemiec na turniej, który wzbudził wiele emocji, a przede wszystkim możliwość   gry z akademiami z Bundesligi VFL Wolfsburg i FC Union Berlin grupa Talent Team.

 Po raz pierwszy  spotkaliśmy się z  przepisami gry z jedną  bandą i możliwością chwytu piłki przez bramkarza po podaniu od swojego zawodnika. Dla zespołu to pierwszy turniej za granicą i emocje jakie przeżywali Nasi zawodnicy były nie tylko związane ze współzawodnictwem.

 Niemieckie zespoły pokazały kulturę gry oraz schematy otwarcia i budowania gry, które były powtarzane już w formie rozgrzewki. Warto podkreślić, że niemieckie drużyny, które na  boisku  “zacięcie walczyły” po meczach wspólnie spędzali czas grając w “Bottle flip” co u Nas nie jest spotykane. 

 Dla “Salosiaków” to ogromny bagaż doświadczeń, który wpisujemy w drogę rozwoju Naszych wychowanków. Turniej bardzo dobrze zorganizowany, a każdy z zawodników otrzymał statuetkę wraz dyplomem ze zdjęciem drużyny, natomiast drużyna otrzymała statuetkę  i dyplom.